DOPRAVA ZDARMA při objednávce nad 299 Kč!! :-)

Druhy tvrzených skel 2/3

 

1) Tvrzené sklo 

  Screenshot_12

Jde o léty prověřený výrobek, který přináší dostatek výkonu za minimální cenu. Sklo je plně transparentní a lepí po celé ploše. Tento typ skla však nezasahuje až k okrajům rámečku a vzniká tak 2-3 mm mezera mezi rámečkem a sklem. Je to z důvodu zaoblení displeje telefonu po okrajích. Na těchto místech by sklo pně nepřilnulo a vnějšími vlivy, jako je zanášení prachem, působení vzdušné vlhkosti, otěry o jiné předměty apod. by se rychle znehodnotilo. Dále toto sklo umožňuje pohodlné použití robustnějšího krytu, který má přesah na přední stranu telefonu. 

Díky plné průhlednosti skla, také u některých modelů chybí výřez pro čočku fotoaparátu, která je tak chráněna před poškozením, poškrábáním a zanášením prachu. 

Aplikace tohoto skla je velice jednoduchá. Stačí řádně očistit displej a sklo přiložit. Následně samo přilne k telefonu bez vytvoření vzduchových bublinek, které je třeba vyhladit. Sklíčko obsahuje speciální adhézní (přilnavou)  vrstvu, která umožňuje vícenásobnou použitelnost. Pokud se například nepovede sklo dobře vycentrovat a je přilepené nakřivo, můžete jej opatrně odlepit, vycentrovat a nalepit znovu.

U nás, ke každému zakoupenému sklu dostanete aplikační prostředky (mokrý a suchý ubrousek a dodatečný odstraňovač prachových částic).

 2) 3D Full Glue sklo

Screenshot_11

Vlastnosti tohoto skla jsou obdobné jako u normálního tvrzeného skla až na pár detailů. 3D Full Glue sklo lépe reflektuje zaoblení displeje po okrajích a ve většině případů je pokrývá větší část displeje než klasické tvrzené sklo. Mezi rámečkem a sklem vzniká menší 1-2mm mezera, pro použitelnost s kryty. Zpravidla také obsahuje černý pruh po obvodu skla, který kryje případné vzduchové částice, které v těchto místech mohou pod sklem zůstat. Někdy tento pruh lehce zasahuje do viditelného spektra displeje a uměle jej tak zužuje. Toto sklo můžeme doporučit všem, kteří chtějí pokrýt co největší plochu displeje. 

3) 5D Full glue sklo

Screenshot_13

5D Full glue sklo je určeno pro opravdové fajnšmekry. Mimo vlastnosti Tvrzeného a 3D Full Glue skla je jeho dominantou zaoblení krajů pro hladký přechod mezi displejem telefonu a sklem samotným. U modelů telefonů s optickým zaoblením displeje po okrajích jsou i tato skla strojně "ohnuta" do této formy. Tyto skla jsou dražší a nejsou dostupná pro všechny typy telefonů.

4) 3D Sklo

  Screenshot_15

3D skla bez označení Full Glue neobsahují adhézní vrstvu po celé ploše skla. Obsahují pouze lepidlo po okrajích skla. Toto lepidlo je pouze jednorázové a sklo se nedá aplikovat vícenásobně. Aplikace tak musí proběhnout na první dobrou. To ztěžuje i fakt, že jde o profilovaná skla pro výrazněji zaoblené typy displejů a vycentrování musí být napoprvé prakticky perfektní, aby sklo přilnulo a zafixovalo se ve správné poloze. Odměnou je však pokrytí celého displeje a lehkost skla. 3D skla jsou rozdělena na ty, které nejde použít společně s krytem a ty které lze použít s krytem (ta jsou opatřena dovětkem "Kompatibilní s kryty").